
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Output Type | Fixed |
| Reference Type | Shunt References |
| Cathode Current | 20 µA |
| Initial Accuracy | 1.5 % |
| Shunt Current | 20 μA to 20 mA |
Stock: 1638
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38216
Ext.Price$0.38216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38216 | $0.38216 |
| 10 | $0.26930 | $2.69300 |
| 25 | $0.24194 | $6.04850 |
| 50 | $0.22603 | $11.30150 |
| 100 | $0.21117 | $21.11700 |
| 300 | $0.19884 | $59.65200 |
| 500 | $0.18723 | $93.61500 |
| 1000 | $0.17355 | $173.55000 |
| 3000 | $0.16657 | $499.71000 |
| 5000 | $0.15987 | $799.35000 |
